Relax

Miesta, ktoré môžete navštíviť

Reštaurácie a voľný čas

Mesto Nitra

Nitra je administratívnym centrom Nitrianskeho kraja vzdialené asi 80 km severovýchodne od Bratislavy. Preteká ňou rovnomenná rieka Nitra. Nad mestom sa zo severnej strany týči vrch Zobor. Spolu s Trnavou je jedným z najstarších miest na Slovensku. Nitra je piatym najväčším mestom na Slovensku.

» https://www.nitra.eu
» https://www.nitra.sk
» https://www.mojanitra.sk

Nitriansky hrad

Najvýraznejšou a historicky najcennejšou pamiatkou Nitry je hrad. Vypína sa na skalnatom vápencovom vŕšku obtekanom riekou na úpätí bájneho Zobora. Po mnoho stáročí je hrad pamätníkom dejín, viažu sa k nemu mnohé významné historické, politické aj spoločenské udalosti. Ako jeden z mála slovenských hradov si napriek častým pohromám zachoval sídelný funkčný ráz až do našich čias.

Mesto Nitra

Agrokomplex

V Nitre sa nachádza najvýznamnejšie slovenské výstavisko Agrokomplex, kde sa každoročne koná množstvo výstav rôzneho zamerania. Najnavštevovanejšími výstavami sú už po dlhé roky medzinárodný poľnohospodársky a potravinársky veľtrh Agrokomplex, jesenný Autosalón, Medzinárodný strojársky veľtrh a Výstava nábytku.

» https://www.agrokomplex.sk

Divadlo Andreja Bagara

Divadlo od roku 1992 pôsobí v jednej z najväčších a najmodernejších budov na Slovensku. V jeho tvorbe sa prelína tématická a žánrová pestrosť s vysokou náročnosťou i atraktívnosťou javiskového diela. V repertoári divadla nechýbajú základné piliere svetovej klasiky aj modernej drámy 20. storočia. V konkrétnych inscenáciách sa zrkadlí originalita režijných osobností, ich výrazný rukopis, estetický štýl, poetika a svojská interpretácia diel.

Veľkými divadelnými sviatkami pre návštevníkov a divadelníkov zo Slovenska i zo zahraničia sú divadelné festivaly. Nitrianske Divadlo Andreja Bagara je v poslednom septembrovom týždni miestom konania Medzinárodného divadelného festivalu Divadelná Nitra, ktorého sa zúčastňujú najvýznamnejšie súbory z celej Európy.

» https://www.dab.sk

Divadlo Andreja Bagara

Arborétum Mlyňany

Najkrajšími a najvhodnejšími mesiacmi na návštevu chránenej záhrady „Arborétum Mlyňany" sú máj a jún. Krása a pôvab jeho večne zelených záhrad ho zaraďuje medzi najkrajšie na svete. Dnes rastie na ploche 67 ha vyše 2 200 druhov a foriem okrasných a hospodárskych drevín z takmer celého sveta.

Vzdialenosť od Nitry: 37 km

» https://www.arboretum.sav.sk/

Rezervácia

dark-bottom